Hadi Nili's Weblog

وب لاگ هادی نیلی در مورد فناوری اطلاعات، تجارت و زندگی

کنکور آزمایشی مجازی - آموزش الکترونیک

اولین کنکور آزمایشی مجازی ایران توسط شرکت سیوفام ، مشاور وزارت آموزش و پرورش در زمینه آموزش الکترونیکی با همکاری پارس آن لاین درتهران و ایران گیت دراصفهان در حال اجراست ، کارخوبی برروی طراحی نرم افزار شده است ، هرچند کارشناسان آموزشی باید نسبت به کیفیت سوالات طراحی شده و سطح آزمون و کارشناسان برنامه نویسی بر روی سیستم طراحی برنامه و ارتباط آن بادیتا بیس قضاوت کنند ، ولی کمی بی سلیقگی درطراحی راهنما و واسط های گرافیکی در محیط وب ﴿به طور مثال : بخش پاسخهای تشریحی که به صورت فایلهای پی دی اف PDF است وبعضی از کاربران نمی دانند با چه نرم افزاری باید آنها را باز کنند !؟ و هیچگونه راهنمائی و یا لینکی برای دان لود نرم افزار Adobe Acrobat Reader درآن قرارنگرفته! ﴾ می توانست در کارکرد این طرح و استفاده راحت تر از آن به شرکت کنندگان در کنکور کمک کند. هرچند در مواردی مشکلات ارتباط با دیتا بیس برای ارسال پاسخ نامه خود از ایرادات برنامه است ، ولی سرور آن از لحاظ ترافیک سایت و مشکل دان لود نرم افزار آزمون مشکلی نداشته است.

آزمون در ۶ مرحله قبل از کننکور سراسری و ۲ مرحله قبل از کنکور آزاد طراحی شده است .

استانداردهای کنکور سراسری در نظر گرفته شده است

زمان بندی پاسخگوئی همانند کنکور سراسری می باشد.

سؤالات هر آزمون بر اساس درصد پیش بینی شده از دروس پیش دانشگاهی و پایه های متوسطه در کنکور سراسری تدوین شده است.

نسبت تست های دشوار در متوسط در هر درس رعایت شده است.

سؤالات کاملاً جدید طراحی شده است

بعد از دریافت فایل نیازی به ادامه اتصال به اینترنت نمی باشد. پس از تکمیل پاسخنامه ،با برقراری مجدد ارتباط با سایت و ارسال پاسخنامه خود بلافاصله میزان پاسخهای صحیح به اطلاع شمـا می رسد. پس از اتمـام زمان تعیین شده بـرای هـر آزمـون ،بـا مراجعه بـه سایت http://konkoor.civfam.com  می توانید رتبه خود و پاسخ صحیح سؤالات را در رشته انتخابی ملاحظه و یا با اعلام آدرس پست الکترونیک ،کارنامه خود را دریافت نمائید.

 ولی حرکت خوب و گسترده ای است به طوری که پس از شروع آن از ۳۰ اردیبهشت در اصفهان و تهران دامنه اجرای آن به زاهدان ، رامسر ، قم و مشهد هم رسیده است که اگر استقبال خوبی ازآن بشود آغاز گر حرکتی جدید درزمینه آموزش الکترونیک خواهد شد .

آیا کسی از اصفهان در این آزمون شرکت کرده است ؟!

تاریخ ارسال: جمعه 8 خرداد‌ماه سال 1383 ساعت 12:30 ب.ظ | نویسنده: هادی نیلی | چاپ مطلب 3 نظر