Hadi Nili's Weblog

وب لاگ هادی نیلی در مورد فناوری اطلاعات، تجارت و زندگی

اینترنت و آموزش

 ظهـور فناوری اطلاعات و اینترنت در جامعه جوان ایران ،سـابقه و عمر طـولانی را سپری نمی کند. آنچه که در ابتدای امر برای مواجه و استفاده از این  فناوری لازم و ضروری به نظر می رسید ،بـرنامه ریزی برای آموزش و فرهنگ سازی این  پدیده بود ،امری که در سالهای ابتدائی ورود و گسترش اینترنت در ایران مورد غفلت مسئولان آموزشی و دست اندرکاران فضای فن آوری اطلاعات ایران قرار گرفت و آموزش اینترنت معطوف شد به تلاش سعی و خطاگونه کاربران و تلاش مؤسسات خصوصی که با نشر کتاب ،جزوات و راه اندازی سایتهای آموزشی در این  راه بسترسازی ،فعالیتهائی را به انجام رساندند ،لیکن آنچه که اکنون به نظر می رسد، ورود جدی مؤسسات ،شرکتها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی برای برنامه ریزی بهتر برای رشد و ترویج فرهنگ فنـاوری اطـلاعات و آمـوزش به عنوان یکی از اصول گریز ناپذیر آن می باشد.

برای آموزش فناوری اطلاعات ،برای بسترسازی توسعه فناوری اطلاعات ،برای اجرای راهکارهای فناوری اطلاعات در جامعه ،دولت ،مدارس ،دانشگاهها و باید به جامعه جهانی اطلاعات پاسخگو باشیم ،پس آغاز کنیم !

از طرف یکی ازISP  های اصفهان دارم به معلم ها آموزش اینترنت میدم ، و جداً کار با معلمها چقدر سخته ، عمری ما معلمها رو اذیت کردیم و حالا اونا مچ می گیرن و سوال پیچ در پیچ می‌کنن و ما رو گیر می‌ندازن، ولی هدفم از این صحبت ها چی بود این بود که جالبه اکثرشون دورهای ICDL و آشنائی با کامپیوتر رو گذروندن ولی از اینترنت یه مشت جزوه دارن و می گن اصلاً کار با اینترنت رو یاد نگرفتن!! و حالا اومدن یاد بگیرن و جالب تر این که سر یکی از کلاسها ،از دبیرهای درس مبانی کامپیوتر سال سوم دبیرستان یک نفر اومده بود و خوب به علت مشغله و سن زیاد نتونسته بود اطلاعات اینترنتی کسب کنه و اونجا من یاد کمترین نمره دوران تحصیل دبیرستانم یعنی12 از درس مبانی  کامپیوتر افتادم !!!!!! یادت بخیر مهندس نعمت بخش ، که ما رو از هرچی برنامه نویسی بود بی زار کردی !!

تاریخ ارسال: جمعه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1383 ساعت 08:43 ق.ظ | نویسنده: هادی نیلی | چاپ مطلب 4 نظر